

Fietsen gelijk aan Parkinson-medicatie
Mensen met Parkinson die in het vroege stadium van hun ziekte regelmatig thuis sporten, ervaren daar duidelijk voordeel van.
Dat blijkt uit een onderzoek van het Radboudumc, dat gepubliceerd is het gezaghebbende tijdschrift ‘The Lancet Neurology’. Bij het onderzoek fietste de ene groep patiënten drie keer per week op een hometrainer. De controlegroep deed alleen rek- en strekoefeningen.
Na zes maanden bleek dat de Parkinson-verschijnselen van de mensen in de fietsgroep constant bleven. Bij de controlegroep namen de ziekteverschijnselen wel toe. Het regelmatige sporten komt als verbetering overeen met het effect van gangbare Parkinson-medicatie. Bijkomend voordeel is dat de fietsgroep ook nog eens fitter werd.
LEES OOK: Zingende kaarten bezorgen mensen met dementie een bijzonder moment
De “gamification” van de fietstrainingen droeg bij aan het succes van het experiment. Zo waren de hometrainers uitgerust met beeldscherm en software waarmee je een etappe van de Tour de France kon simuleren tegen virtuele tegenstanders. Ook konden deelnemers aan het onderzoek ‘Pacman’ spelen op de hometrainer, en dan is het hard trappen of opgeslokt worden door een monstertje. Dankzij deze motiverende elementen, fietsten de deelnemers trouw drie keer per week op de hometrainer.